Zdolne dzieci w szkole

logo_akademia_mensyJednym z głównych celów działania stowarzyszenia Mensa International jest odkrywanie i pielęgnowanie inteligencji dla dobra ludzkości. Aby wcielać w życie tę szczytną ideę, Mensa Polska realizowała projekt “Zdolne dzieci w szkole”, którego zadaniem było ułatwienie pracy z dziećmi odznaczającymi się ponadprzeciętną inteligencją. Dzieci te, wbrew pozorom, napotykają wiele przeszkód w czasie edukacji szkolnej, czemu nasi doświadczeni członkowie pomagali zapobiec.

Oto niektóre z prowadzonych przez nas do tej pory działań oraz ich efekty.

AKADEMIA MENSY

Akademia Mensy to autorski program zajęć dla zdolnych dzieci w 5. klasie szkoły podstawowej. W ramach cyklu bezpłatnych spotkań z członkami Mensy rozwijany był potencjał umysłowy i poszerzana wiedza o świecie, a prowadzący przybliżali funkcjonowanie stowarzyszenia oraz odpowiadali na wiele nurtujących pytań dotyczących inteligencji.
Więcej.

MATERIAŁY DLA NAUCZYCIELI

Prędzej czy później pod skrzydła każdego nauczyciela trafia zdolny uczeń. Jak z nim pracować, aby pomóc mu i jednocześnie efektywnie prowadzić zajęcia z całą klasą? Mensa Polska opracowała materiały, które mają na celu wspieranie nauczyciela w tym wymagającym zadaniu.
Więcej.

ARTYKUŁY

Zapraszamy do lektury krótkich artykułów, które przybliżają sylwetki zdolnych dzieci, ich cechy charakterystyczne, potrzeby i możliwości.
Więcej.

WSPARCIE

Istnieje wiele instytucji regionalnych i ogólnopolskich, do których można zwrócić się o pomoc, oraz wiele wartościowych lektur na temat rozpoznawania i rozwijania zdolności. Polecamy skorzystanie z nich.
Więcej o instytucjach wspierających zdolne dzieci.
Więcej o literaturze dotyczącej zdolnych dzieci.

KONTAKT

zdolnedzieci@mensa.org.pl