Spotkanie z dr. hab. Andrzejem Draganem w Krakowie

Stowarzyszenie Mensa Polska, Katedra Informatyki AGH i Wydawnictwo Fabuła Fraza zapraszają na spotkanie z dr. hab. Andrzejem Draganem, autorem książki “Kwantechizm, czyli klatka na ludzi”. Wydarzenie odbędzie się 4 kwietnia 2019 roku o godz. 18:00 w Centrum Informatyki (budynek D-17, ul. Kawiory 21, Kraków) w sali 1.20. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych.

Spotkanie będzie otwartą dyskusją o książce “Kwantechizm, czyli klatka na ludzi”, która jest skierowana do humanistów i entuzjastów współczesnej nauki. “To nie jest typowa książka popularnonaukowa” – pisze autor. “To jest zupa-śmietnik zawierająca moje prywatne i niezbyt ortodoksyjne spojrzenie na najciekawsze aspekty mechaniki kwantowej, teorii względności oraz współczesnej fizyki”. Jest też o tym, dlaczego kury chodząc ruszają głowami, w którą stronę krowa kręci swoją żuchwą jedząc trawę i dlaczego jesteśmy winni rybom loty w kosmos.

dr hab. Andrzej Dragan – polski fizyk, fotograf i filmowiec, zdobywca wielu krajowych i międzynarodowych nagród, prowadzi grupę badawczą zajmującą się łączeniem ogólnej teorii względności z teorią kwantową na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, profesor wizytujący na National University of Singapore.

Stowarzyszenie Mensa International to najstarsza i najbardziej uznana na świecie federacja organizacji zrzeszających osoby wysoce inteligentne. Stowarzyszenie Mensa Polska, zrzeszone w Mensa International, stwarza korzystne warunki intelektualne dla swoich członków. Organizacja ustanowiona w 1989 roku właśnie obchodzi swoje 30-lecie istnienia.

Link do wydarzenia

Napisano w Wydarzenia