Mensa patronem obchodów IV Międzynarodowego Dnia Liczby Pi „PajDej”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Stowarzyszenie Mensa Polska objęło patronat nad konkursem matematycznym organizowanym w dniu 20 marca 2019 roku przez Instytut Humanistyczny Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu w ramach obchodów IV Międzynarodowego Dnia Liczby Pi „PajDej”.

Obchody Dnia Liczby Pi mają na celu promocję wiedzy matematycznej wśród najmłodszych uczestników edukacji szkolnej. Wśród istotnych kompetencji będących pochodną nauki matematyki wyróżnia się między innymi rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, wnioskowania i prawidłowego argumentowania. Dostarczanie zaś dziecku podczas zabawy bodźców w postaci łamigłówek i zadań jest jednym z bardziej efektywnych sposobów stymulowania jego umysłu.

Konkurs objęty naszym patronatem jest adresowany do uczniów klas III szkół podstawowych z Jarosławia i okolic. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz promowanie współpracy, nieszablonowego myślenia i kreatywności przy rozwiązywaniu matematycznych problemów. Sama forma konkursu wymaga od uczniów nie tylko wiedzy i kompetencji matematycznych, ale również wspiera pracę w grupie, ze wszystkimi jej społecznymi konsekwencjami. W ten sposób konkurs jest również formą oddziaływania na styl pracy nauczyciela w klasie, sugerujący pozostawienie dzieciom dużo więcej autonomii. Dodatkowo, każde dziecko biorące udział w konkursie zostanie nagrodzone upominkiem, aby nie kojarzyło zmagań konkursowych z porażką.

Napisano w Wydarzenia