Kraków wybrany na gospodarza Europejskiego Zjazdu Mensy 2016

preview02European Mensa Annual Gathering (EMAG) to europejski zjazd Mensy organizowany co roku w innym państwie członkowskim Mensa International. Jest wydarzeniem wyjątkowym; od lat stanowi platformę integracji i wymiany doświadczeń między Mensami poszczególnych krajów. Jest również okazją do zaprezentowania przez członków Stowarzyszenia swoich zdolności, osiągnięć, zainteresowań, przeprowadzenia warsztatów czy wykładów specjalistów z wąskich dziedzin. Kilkudniowej konferencji towarzyszy szereg atrakcji, zarówno umysłowych jak i ruchowych czy artystycznych.

Przed dwoma laty, podczas zjazdu w Szwajcarii, międzynarodowe kolegium EMAG-owe zadecydowało, że już w roku 2016 gospodarzem tego wydarzenia będzie Mensa Polska. Zjazd odbędzie się w najbliższe wakacje w Krakowie!
Wydarzenie to jest najważniejszym punktem w kalendarzu imprez mensańskich w Europie; spodziewamy się kilkuset uczestników z całego kontynentu, a także pokaźnej reprezentacji gości spoza niego. To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne koordynowane jest przez niewielką grupę organizatorów z Mensy Polskiej, którzy sprawią, że Kraków na jeden tydzień stanie się absolutną stolicą europejskiej inteligencji!
EMAG to nie tylko okazja do spędzenia wakacji wemag_krakow innym kraju i bezwstydnego rozkoszowania się swobodą, ale też szansa na poznanie wspaniałych ludzi, rozmaitych punktów widzenia i odmiennych wrażeń związanych z działalnością krajowych Mens. Poza dostępem do szeregu wymienionych atrakcji i eventów integracyjnych, to kilkudniowe wydarzenie daje możliwość wspólnego wypracowania wzorców efektywnego działania i pozwala zmienić sposób patrzenia na funkcjonowanie Mensy.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat EMAG-u 2016, zapraszamy na oficjalną stronę zjazdu: emag.mensa.org.pl oraz na nasz fanpage: facebook.com/EMAG2016

Napisano w Wydarzenia