Mensa na świecie

 

Mensa na świecie

Mensa International

Mensa International jest federacją stowarzyszeń działających w wielu krajach. Federacja ta liczy 54 członków – Mens krajowych ze wszystkich kontynentów oprócz Antarktyki. W krajach, które nie posiadają własnego stowarzyszenia, członkowie podlegają bezpośrednio MI jako tzw. DIMs (Direct International Members). Obecnie Mensa zrzesza blisko 145 tysięcy członków z ponad 100 różnych krajów.

Najliczniejsze Mensy:

  1. USA – 57 tysięcy członków
  2. Wielka Brytania – 21 tysięcy członków
  3. Niemcy – 13 tysięcy członków

Najmłodsza Mensa znajduje się w Indiach – powstała w 2021 roku.

Największe “zagęszczenie” Mensan w populacji znajduje się w Finlandii – 420 osób na milion.

Zapraszamy do odwiedzenia www.mensa.org

Mensa Education & Research Foundation

MERF została utworzona w 1971 roku w celu rozwijania inteligencji oraz prowadzenia badań nad jej wykorzystywaniem. Jest organizacją filantropijną wspierającą i promującą rozwój intelektualny poprzez fundowanie stypendiów, prowadzenie działań edukacyjnych oraz przyznawanie nagród osobom które w sposób szczególny przyczyniły się do poznawania oraz wspierania inteligencji.

MERF jest wydawcą Mensa Research Journal, pisma prezentującego najnowsze osiągnięcia w dziedzinie badań nad ludzką inteligencją.

Więcej informacji na temat Mensa Education & Research Foundation na stronie: www.mensafoundation.org

Mensa Research Journal

Mensa Research Journal (MRJ) to pismo wydawane trzy razy w roku. Każdy numer poświęcony jest wybranemu tematowi związanemu z ludzką inteligencją i zawiera przegląd dokonań i wyniki najnowszych badań naukowców z całego świata oraz kompendium wiedzy na ten właśnie temat.

MRJ został w 2007 roku uhonorowany srebrną nagrodą w Association TRENDS All-Media Contest w kategorii nauka/technika. Pismo jest dostępne w subskrypcji również dla osób spoza Mensy.

Aby zamówić prenumeratę, odwiedź stronę Mensa Research Journal