Osoby badające

Osoby badające

Osoby badające

Psychologowie uprawnieni przez Głównego Psychologa Mensy Polska prof. Czesława Nosala do przeprowadzania sesji testowych w imieniu Stowarzyszenia:

Agnieszka Lukas

 • mgr Agnieszka Lukas

Psycholog, psychoterapeutka, ukończyła 4-letnie Podyplomowe Specjalistyczne Szkolenie w Terapii Poznawczo-Behawioralnej Osób Dorosłych w Centrum Terapii Poznawczo-behawioralnej w Warszawie (certyfikat psychoterapeuty CTPB nr 24, certyfikat psychoterapeuty PTTPB nr 1303).

Prowadzi terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym. Specjalizuje się w pracy z zaburzeniami lękowymi (lęk uogólniony, lęk paniczny, PTSD, OCD, fobia społeczna), depresją oraz z zaburzeniami osobowości.

Maria Milcarz

 • dr Maria Milcarz

Psycholog, nauczyciel akademicki, statystyk. Zajmuje się analizami statystycznymi do prac naukowych i badaniami empirycznymi. Od 2020 roku członkini Zarządu Stowarzyszenia – Koordynatorka ds. sesji testowych.

Magdalena Kruszyńska

 • mgr Magdalena Kruszyńska

Psycholog, psychodietetyk, terapeuta biofeedback. Obecnie w trakcie 5 letniego, całościowego kursu psychoterapii we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii. Pracuje przede wszystkim z osobami dorosłymi oraz dziećmi i młodzieżą w kontekście promocji zdrowia, profilaktyki uzależnień i przemocy oraz zdrowego systemu rodzinnego

Magdalena Gadomska

 • mgr Magdalena Gadomska


Psycholog o specjalności klinicznej oraz psycholog transportu.W zawodzie pracuje od 2003 roku. Od 2015 roku prowadzi kompleksowy ośrodek odnowy biologicznej oraz gabinet psychologiczny, w którym świadczy pomoc psychologiczną, porady oraz interwencję kryzysową. Interesuje się psychologią zdrowia, psychologią pozytywną oraz zagadnieniami związanymi ze stresem, relaksem i regeneracją.

 • mgr Aleksandra Werfel

Psycholog, psychoterapeuta, absolwentka Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu psychodietetyki i terapii pedagogicznej oraz kurs arteterapii. Na co dzień prowadzi gabinet psychoterapii. Rozwija swoje umiejętności diagnostyczne i terapeutyczne w trakcie bieżącej pracy z dziećmi i dorosłymi, jak również korzystając z różnorodnych form kształcenia.
Od 2016 do 2020 pełniła w Stowarzyszeniu Mensa Polska funkcję Koordynatorki Grupy Regionalnej Łódź.

Żaneta Adamczyk

 • mgr Żaneta Adamczyk

Psycholog, psychoterapeutka. Ukończyła 4-letnie szkolenie  Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej (CTPB) w Warszawie (certyfikat psychoterapeuty CTPB nr 30 oraz certyfikat psychoterapeuty PTTPB nr 1169).

Od 2014 lat na stałe związana z Szpitalem Psychiatrycznym im. Dr J. Babińskiego w Krakowie, gdzie pracuje jako psycholog i psychoterapeuta.

 • dr Anna Strużyńska-Kujałowicz

Psycholog społeczny, adiunkt na Uniwersytecie SWPS. Prowadzi szkolenia i kursy z zakresu psychologii społecznej, psychologii władzy i przywództwa, kierowania zespołami, komunikacji interpersonalnej, psychologii wpływu i perswazji, rozwoju osobistego i in. Kierowniczka studiów podyplomowych Psychologia Przywództwa na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, koordynatorka specjalności Psychokryminalistyka, członkini Sopot Social Cognition Laboratory i Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej. Autorka i współautorka artykułów naukowych i popularnonaukowych, podejmujących kwestie wywierania wpływu w relacjach hierarchicznych oraz psychologicznych konsekwencji sprawowania i podlegania władzy.

Grzegorz Marek

 • mgr Grzegorz Marek

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (certyfikat PTTPB nr 1204, certyfikat europejski EABCT), absolwent całościowego 4-letniego kursu psychoterapii w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Katowicach. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej im. Zdzisław Bizonia oraz European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT). W latach 2016-2018 członek Zarządu Stowarzyszenia Mensa Polska, koordynator ds. sesji testowych, w latach 2018-2020 członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia. W latach 2020-2022 Prezes Zarządu Stowarzyszenia.
Od 2022 Sekretarz Zarządu PTTPB, największej organizacji psychoterapeutycznej w Polsce.

Radosław Molenda

 • dr Radosław Molenda

Psycholog, wykładowca akademicki, adiunkt zatrudniony w Akademii WSB, pełni również obowiązki konsultanta ds. pomocy psychologicznej (5-letnie doświadczenie na tym stanowisku).
Preferowany model pracy – Psychoterapia Ericksonowska, w której ciągle szkoli się na zajęciach w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Zawodowo interesuje się zagadnieniami związanymi z intuicją, stresem i wypaleniem zawodowym oraz zarządzaniem stresem informacyjnym.

 • mgr Radosław Jerzy Utnik
 • mgr Krzysztof Bielecki
 • mgr Honorata Ruszczyńska